Adobe Flash Hazır MSI Paketi

Adobe flash msi package for domain. Etki alanı için Adobe Flash msi paketi.

Etki alanındaki tüm bilgisayarlara Adobe Flash güncellemesi için gerekli güncel MSI dosyalarını bizim oluşturmamıza gerek bulunmamakta. Bu konuda Adobe firması bize destek sağlıyor.

http://www.adobe.com/tr/products/players/flash-player-distribution.html adresinde yer alan link üzerinden eposta adresiniz ile kayıt olduğunuz takdirde size hangi adresi kullanarak indirebileceğiniz bilgisini iletmekteler.

Not: Daha önce eklediğim linkleri kaldırdım. Flash 11 için yeni dağıtım linkleri iletiyorlar sizde kayıt olarak ilgili dosya linklerine erişebilirsiniz..

Ücretsiz CD-DVD kayıt programı

XP Sp2,Vista SP ve W7 desteği olan ücretsiz iso kayıt programı.
http://isorecorder.alexfeinman.com/isorecorder.htm

Kuruluma ihtiyaç duymayan
Data,Audio,Video CD/DVD desteği olan
http://www.amok.am/en/freeware/amok_cd-dvd_burning/download/
Bir başka yazılım

Güncelleme: Normal kullanıcıların tüm işini görebilecek Neronun ücretsiz versiyonunu da var.
Nero Lite http://www.nero.com/eng/downloads-nbl-free.php

Silinmiş Partition larınızı birkaç dakikada geri getirin.

Disklerinizdeki partition yanlışlıkla veya zararlı bir program nedeniyle silinmiş olabilir veya geçen gün benim yaptığım gibi ihtiyaç olmadığı halde dinamik diske dönüştürülmüş bir diski tekrar Temel dise dönüştürdüğümüzde ihtiyaç olabilir.

Partitionlarınızı geri getirmek için kimimiz partitionu tekrar oluşturup data recovery ile verileri geri getirmeye kimileri ise veriler tamamen gitmiştir diyerek dosyalarından vazgeçmekte.

Oysa Acronis Disk Director Suite yazılımı ile silinen/görünmeyen partition bilgilerimizi geriye getirebiliriz.Sadece 1 kaç dakika içerisinde. Disk boyutu önemli değil. 1Tb lık disk dahi 1 dakika sürüyor.

İşlemi çalışan bir windows üzerine yazılımı kurarak veya başka sabit diskimiz yok ise Acronis Ultimate Boot CD veya Directory Suite Boot cd ile bilisayarımızı başlatarak partitionumuzu geri getirebiliriz.

İster boot cd ile ister windows ortamından yapalım ekranlar aynı

Yapılacak işlemler. (ben boot cd ile gerçekleştirdim)

Acronis Disk Director Suite yi açalım. Açılışta karşımıza çıkan “Automatic Mode” “Manual Mode” seçeneklerinden “Manual Mode” yi seçelim.
acronis01

acronis02

Sonra Sol menü bardan veya üstteki menüler içerisinde Wizard altında bulunan “Recover Partitions” seçeneğini seçelim. 

  Okumaya devam et “Silinmiş Partition larınızı birkaç dakikada geri getirin.”

x64 kopyalama

Windows üzerindeki kopyalama programının alternatifi duraklama desteği olan TeraCopy programı Pro versiyonunda kopyalama listesine ekleme,çıkarma seçeneğide mevcut.

x64 üzerinde çalışan exporer a entegre olan güzel bir kopyalama programı

x64 üzerinde çalışan programlara Mart 2008 itibarıyla bir yenisi daha eklenmiş.

Copy Handler http://sourceforge.net/projects/copyhandler/ adresinden programa ulaşabiliz.

Rapidshare Premium olmadan başında beklemeden dosya indirmek

rapidshare.com son zamanda denediği oturan kedili captha devrini kapattı. Eskisi gibi free kullanıcılar için 1dosya indirdikten sonra bekleme süresinide kaldırdı. Premium hesap almak istemeyipte rapidshareden bir sürü parttan dosya indirmek isteyenler için çok güzel bir program aramalarıma takıldı denedim gerçekten çok güzel çalışıyor.
Programın artıları ise eğer partların parolalarını yazarsanız veya şifre yoksa otomatik olarak zip,rar ların içindeki dosyaları çıkartıyor. Diğer bir artısı ise türkçe desteği mevcut.
programa  www.jdownloader.org adresinden ulaşabilirsiniz. Açıldığında güncelleme yapacaktır.

Windows 7 x64 üzerinde kullanmak isterseniz sağ tıklayıp özellikler menüsünden uyumluluk modu olarak XP SP3 ü seçerek çalıştırabilirsiniz.