Windows 7 sysprep ve Default Profil Kopyalama

Windows 7 Default Profile Copy.

Windows 7 üzerinde sysprep uygularken xp de rahatlıkla yaptığımız varsayılan profili kopyalama işlemleri yapılamamakta. Alternatif küçük bir yazılım ise bunu mümkün kılıyor.

Sysprep öncesi bir windows 7 kurulumu yapıp gerekli tüm yazılımları kurup, kopyalayacağımız profil üzerinde tüm ayarları yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.

Windows Enabler isimli uygulamayı buradan indiriyoruz ve programı Runas ile açıyoruz. Taskbar üzerinde program açılıyor.

Sonra kullanıcı profil yönetimine (Sistem özelliklerinde Gelişmiş Sekmesine geçip, Kullanıcı Profillerinin Ayarlar menüsüne)  giriyoruz. Kopyalayacağımız kullanıcının üzerindeyken Copy To pasif te olsa üzerine bir defa tıklıyoruz. Sonra açtığımız Windows Enabler yazılımının üzerine bir defa tıkladığımızda yazılım üzerinde ON ibaresi beliriyor. Tekrar pasif Copy To seçeneğine tıkladığımızda kopyala aktif oluyor. Şimdi kopyalam işlemi için path bölümüne C:\Users\Default  yazıp tamam dediğimizde klasör üzerine işlemi gerçekleşmekte. Bundan sonra oluşturulacak tüm kullanıcılar bu profilin kopyası olarak oluşturulacaktır.

ve sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown            >          IMAGE 🙂

Yazılım Windows 7 x64 Pro üzerinde denedim işe yaramakta.

Kolay gelsin.

Yazılımı öğrendiğim kaynak : http://www.wincert.net/tips/microsoft-windows/windows-7/2109-how-to-copy-a-user-profile-on-windows-7.html